Prijava!
Korisnički ID:
Sitonija
tema: Plaže - West coast - KOVIOU
strana 1 od 1
autor
maloprase
grupa: user
broj postova: 16
reputacija: 2

Predivna plaza nadomak Nikitija, nestvarne boje mora, vode kristalno ciste i tople...Prepodne u levom delu plaze ima prirodnog hlada pa smo uzivali skoro do 14h. Krajem juna kad smo je posetili nije bilo guzve, ne znam da li je to inace praksa

Nadomak ove plaze je plazica Isla, simpaticna, sa pogledom na Kalogriu, plaza za "omladinu" :) U 9 ujutru je picila elektronska muzika tako da sam se zadovoljila samo jednim brzinskim fotografisanjem



Komentari:

mungosava
i slike i boja mora i to sto NEMA GUZVE....SVE mi se svidja! :)
napisano: 2012-07-17 18:21:56

11032
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Plaže - West coast - KOVIOU - Post broj: # 1
idi na dno idi na vrh
autor
Poki
grupa: user
broj postova: 8
reputacija: 1

Moj mali doprinos . Ista plaža ali Avgust mesec !




Komentari:

mungosava
dakle, plaza na kojoj ni u avgustu nije "tesno"! svidja mi se! :)
napisano: 2012-07-17 18:22:51
gindzy
gde je ova plaza?
napisano: 2012-07-21 20:56:26
Poki
Kad izadješ iz grada Nikiti kreneš prema Neos Marmarasu . Nakon 800m nailaziš na raskrsnicu gde se skreće desno za Neos Marmaras . Tu skreneš desno i voziš još 3,9 km . Tačno tu kao orjentir ti je leva krivina od skoro 90 ° , sa desne strane na samoj krivini je parking gde možeš smestiti auto , a sa njega se nizbrdo spuštaš na samu plažu ( 20-tak met ) . Ili učitaj ovo : 40.1832080 23.7085849
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11079
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Plaže - West coast - KOVIOU - Post broj: # 2
idi na dno idi na vrh
autor
AlexanderHaus
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Alexander Haus Studios  je udaljen pet minuta hoda od senzacionalne plaže Koviou. Koviou plaža je jedna od najlepših, netaknutih i manje poznatih plaža na Halkidikiju i 2km je udaljena od Agios Joanisa.

Koviou plaža ima kristalno plavo more, bez mnogo šljunka i peska, idealna je za beskrajne sate opuštanja ili zabave. Nivo vode dobija dubinu postepeno omogućavajući adekvatan prostor za decu i njihovu bezbednu igru.




10964
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Plaže - West coast - KOVIOU - Post broj: # 3
idi na dno idi na vrh
autor
sitonija
grupa: admin
broj postova: 527
reputacija: 1

KOVIOU - prelepa plaža na domak Nikitija



Plaža Koviou - na domak Nikitija

Leta 2012. plaža KOVIOU izazvala je više nego ikada pre interesovanje gostiju sa cele Sitonije. Osnovni razlog je zaista prelepa slika koja se ukaže kada se zaustavite na magistrali na mestu odakle se prilazi ovoj plaži u njenom severnom delu. Ovo mesto se nalazi na krivini, prvoj levoj na koju naiđete kada se iz pravca NIKITIJA i plaže AGIOS IOANNIS krećete magistralom ka MARMARASU. Slika koja mami i izaziva i prosto vas zove da siđete dole i uživate. Inače treba imati u vidu da na ovom mestu ima parking prostora za svega 20-tak automobila, a kako je interesovanje mnogo veće imajte u vidu i alternativni pristup plaži kroz hotelski kompleks MAKEDNOS o kojem je več pisano na sajtu. 

Inače sama plaža je sa sadržajima (ležaljke, suncobrani, beach kafe-bar) ispred hotela Makednos u svom centralnom delu, a rubni delovi predviđeni su za free varijantu. U tom slučaju biće vam neophodan suncobran jer prirodnog hlada nema, osim u najjužnijem delu u prepodnevnim časovima.

Na obali je pesak ili kamenčići, izmešano, a ima i nešto šljunka, sve zavisno od vremenskih prilika koje su bile u danima pre vašeg dolaska, a kada ulazite u vodu postoji deo sa kamenjem i oblucima koji morate preći da bi došli do čistog peska. Boja mora je tirkizna, prelepa, a Grci ovu plažu zovu "ΠΙΣΙΝΑ" što znači bazen jer doživljaj je upravo takav pogotovo kada otplivate malo dalje od obale.

Plaža KOVIOU jedina na zapadnoj strani sa tirkiznom bojom najsličnijom onom koja se viđa na plažama ORANGE BEACH, MEGAPORTOKALI, DUKINA PLAŽA, ARMENISTIS...



Koviou - staza kojom se prilazi sa parkinga na magistrali


Koviou - plaža sa nešto borova u rubnim delovima


Koviou - sadržaji ispred Hotela Makednos


Koviou - plaža sa nikada preteranom gužvom


Koviou - plaža sa tirkiznom bojom mora


by Sitonijanadlanu



Komentari:

aster
Mozete li mi detaljnije opisati ponudu u tom beach bar-klubu? Ima li bilo sta za gricnuti? Da li su cene iole nize od hotelskih? Hvala
napisano: 2014-02-10 08:47:24
sitonija
Sasvim skromna ponuda: kafa, sokovi, pivo, sladoled...
napisano: 2014-03-27 13:45:06

10928
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Plaže - West coast - KOVIOU - Post broj: # 4
idi na dno idi na vrh
tema: Plaže - West coast - KOVIOU
Sitonija idi na index tema
strana 1 od 1

Broj korisnika foruma: članovi: 1456
administratori foruma: sitonijanadlanu thalassa


copyright by sitonijanadlanu/forum 2012-2024 / powered by sitonijanadlanu.com