Prijava!
Korisnički ID:
Sitonija
tema: Plaže - Orange beach - ORANGE BEACH
strana 1 od 1
autor
maloprase
grupa: user
broj postova: 16
reputacija: 2

Definitivno najpopularnija plaza na Sitoniji, prelepa Kavoutripes na koju se nadovezuje Orange. Plaza je specificna, imate utisak kao da ste negde jako daleko, na Maldivima ili nekoj drugoj egzoticnoj destinaciji. Naravno, ne treba ni napomenuti da su guzve nesnosne, posle 9 sati maltene nema svrhe dolaziti


Komentari:

sitonija
Upravo tako! Plaža za koju je potrebno odabrati pravi tajming kako bi sa nje poneli impresije koje ćete dugo pamtiti. Božanstveni tirkiz, beli pesak koji dodirom somota miluje stopala, miris borovine... u svakom slučaju KAVOUROTRIPES je plaža Sitonije koja se mora videti pod obavezno!






napisano: 2019-02-05 21:34:14
marko
Pozdrav svima!Ovo je mesto bozanstveno,slike govore sve
napisano: 2012-03-14 17:59:16

11023
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Plaže - Orange beach - ORANGE BEACH - Post broj: # 1
idi na dno idi na vrh
autor
marko
grupa: user
broj postova: 3
reputacija: 1

Za koje vreme se moze kolima stici od Neos Marmarasa do plaze Kavourtripes? I da li je moguce s malim detetom krenuti negde izjutra rano,pa ostati recimo ceo dan?moj sin ima 6 godina,mislim da bi mu to odgovaralo,osim,mozda malo pesacenja do plaze. Da li postoji mogucnost,da zalutamo,iako vec ima koordinate za tu plazu.za nas novajlije na sitoniji,ovo je prava avantura.VELIKI POZDRAV!


Komentari:

sitonija
KAVOUROTRIPES se nalazi tačno nasuprot NEOS MARMARASA na drugoj strani poluostrva. Lakši za vožnju i brži put je preko mesta KALAMITSI i SARTI, a tajminzi su sledeći: NEOS MARMARAS- KALAMITSI (36km odnosno oko 45min), KALAMITSI-SARTI (17km odnosno oko 25min) i SARTI-KAVOUROTRIPES (6km odnosno 10min). Dakle sve ukupno nekih sat i po vožnje ukoliko nema usputnih zadržavanja. Ali na ovom putu toliko toga ima za videti da je prava šteta ne iskoristiti priliku i obići neke od mnogih zanimljivosti na ovom potezu. Ako ne u odlasku onda svakako u povratku. Inače koordinate GPS(N40.1233282/E23.9675955) su vam 100% pouzdan reper za skretanje sa magistrale na neasfaltirani put koji vodi ka plažama ORANGE BEACH i KAVOUROTRIPES. Na ovo skretanje nailazite na 6-tom kilometru kada prođete SARTI, a dobar orjentir da ste blizu je i dobro obeleženo skretanje za kamp PLATANITSI i AFRI-CAFE nakon kojeg imate još 1km do skretanja ka vašem cilju. Videćete i sami ništa lakše, a uz GPS i nepogrešivo!
napisano: 2019-02-05 21:34:14
marko
da, kad je ovako opisano ne verujem da cemo zalutati.hvala najlepse!
napisano: 2012-03-18 22:12:41
sitonija
Evo još male pomoći u slikama uveren da će silazak na KAVOUROTRIPES za vas biti dečija igra.

Mesto silaska sa magistrale možete videti na (slici 1), drvo oko kojeg se dva silazna puteljka sa magistrale slivaju u jedan (slika 2) kojim nastavljate još nekih 150m do "parkinga" (slika 3) pod borovima. A onda dalje pešice nekih 100m levo stazom ka plaži ORANGE BEACH ili desno (slika 4) ka jednoj od pet uvala plaže KAVOUROTRIPES (slika 5).



Mesto silaska sa magistrale (slika 1)


Put ka plaži (slika 2)


Mesto parkinga za auto (slika 3)


Staza desno za Kavourotripes (slika 4)


Pet uvala plaže Kavourotripes (slika 5)

napisano: 2019-02-05 21:34:14
marko
e,ovo je stvarno do detalja.Prosto ne mozemo da docekamo kraj juna,da stignemo do te lepote.Samo se nadam da je u tom periodu voda topla i prijatna za kupanje.
napisano: 2012-03-19 13:13:44
tasilici
Ja bih isao ovde,ima li neko informacije o smestaju.Broj tel. jer ne bih isao preko agencije vec kolima ja i supruga.
napisano: 2013-06-16 11:35:58

10943
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Plaže - Orange beach - ORANGE BEACH - Post broj: # 2
idi na dno idi na vrh
autor
mungosava
grupa: user
broj postova: 36
reputacija: 2

Kavourotripes beach u maju :)

Ova carobna priroda u najboljem izdanju.




Primecujem promene na oblicima u stenama, ima ih koji su bili vredni :)

Ovde mogu samo da uzivam...


I ovaj raj  tako lako dostupan.





11110
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Plaže - Orange beach - ORANGE BEACH - Post broj: # 3
idi na dno idi na vrh
autor
mungosava
grupa: user
broj postova: 36
reputacija: 2

Orange beach u maju :)

Ovakvu je nikada nisam videla :)

Pusta, nama lezaljki suncobrana, nema kafic, galama...





10920
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Plaže - Orange beach - ORANGE BEACH - Post broj: # 4
idi na dno idi na vrh
autor
slavica310
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Cao svima!

Evo ja sutra putujem na Sarti i jedva cekam.
Zanima me kako je moguce doci do ovih plaza, s obzirom da ja nemam kola, niti planiram da ih iznajmim. Putujem busom preko agencije. Cula sam da agencija organizuje prevoz do zelejnih destinacija, pa me zanima da li neko ima iskustva i koliko ce to zadovoljstvo kostati?



Komentari:

sitonija
6-8 evra po osobi za prevoz do plaže i povratak u Sarti u dogovoreno vreme.
napisano: 2019-02-05 21:34:13

11082
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Plaže - Orange beach - ORANGE BEACH - Post broj: # 5
idi na dno idi na vrh
autor
ATOMSKI
grupa: user
broj postova: 6
reputacija: 1

Prelepa plaza, ali katastrofalno pretrpana kupacima.
Ne znam kad je posetiti jer sam bio na njoj 11.09 znaci u vansezoni u 9 sati po lokalnom vremenu i nisam imao gde peskir da stavim.




11064
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Plaže - Orange beach - ORANGE BEACH - Post broj: # 6
idi na dno idi na vrh
autor
sitonija
grupa: admin
broj postova: 527
reputacija: 1

KAVOUROTRIPES - 10. jun 2013











11020
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Plaže - Orange beach - ORANGE BEACH - Post broj: # 7
idi na dno idi na vrh
autor
smika
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Cao, Kakva je temperatura more u junu? 



10979
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Plaže - Orange beach - ORANGE BEACH - Post broj: # 8
idi na dno idi na vrh
autor
joca55
grupa: user
broj postova: 3
reputacija: 1

Molim Vas za pomoc...17og krecem u Neos Marmaras i skuterom planiram sa setrom da obidjem zapadnu obalu...prvo me zanima da li je to moguce????...
odabrala bih ako ne sve bar 5 najlepsih plaza...najveci problem mi je istocna obala koja je preeeleeepaaaa ali idemo busom i nisam neki vozac pa ne bih uzimala auto...  pitanje je da li mogu skuterom stici do sartija i npr Orange beacha-a....
ukoliko to nije izvodljivo, recite mi da li postoji org prevoz sa zakazanim povratkom u neos tipa neki mini bus, kombi i td jer znam da se na bus ne treba oslanjati...:-)....non stop nesto citam i pravim plan sta i kako da sto vise vidim i nikako ne bih da propustim bar 4-5 plaza na istocnoj obali sitonije...help meee....:-(...




11058
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Plaže - Orange beach - ORANGE BEACH - Post broj: # 9
idi na dno idi na vrh
tema: Plaže - Orange beach - ORANGE BEACH
Sitonija idi na index tema
strana 1 od 1

Broj korisnika foruma: članovi: 1456
administratori foruma: sitonijanadlanu thalassa


copyright by sitonijanadlanu/forum 2012-2024 / powered by sitonijanadlanu.com